تحقیق در موردپسته خشکبار كوچك اما نيروزا

تحقیق در موردپسته خشکبار كوچك اما نيروزا

تحقیق در موردپسته خشکبار كوچك اما نيروزا

بسم الله الرحمن الرحیم فرمت فایل :word (با قابلیت ویرایش ) تعداد صفحه :16 صفحه -

 ( ارزش غذائي پسته)

خشكبار منبع مناسبي براي مواد غذايي از جمله پروتئين، ويتامين و مواد معدني لازم براي سلامت انسان مي باشد، درخشكبار منبع چربي هاي اشباع نشده است و مفيد براي پايين آوردن كلسترول و كاستن از خطر بيماري هاي قلبي است خشكبار اگر به گونه اي منطقي به عنوان جزئي از برنامه غذايي متعادل گنجانيده شود بيش از هر غذاي ديگر مانع افزودن به وزن بدن خواهد شد.

از جمله خشكبارها به دليل اهميت آن از نظر ارزش غذايي و بهداشتي مصرف روزافزوني دارد پسـته مي باشد ميوه درخت پسته از مغز يا هسته اي تشكيل مي شود كه در پوستي سخت جاي مي گيرد و هنگاميكه ميوه مي رسد پوست سخت دهان مي گشايد و خندان مي شود. و اين در حالي است كه در بعضي موارد حتي پس از رسيدن پسته پوست سخت پسته مي ماند و مانند حفاظي طبيعي و موثر مغز را در برابر آلودگي هاي محيطي حفظ مي كند.

پسته در تشابه با بقيه خشكبارها نقش مهمي را در رژيم غذايي انسان باز مي كند هر غذايي كه ما مصرف مي كنيم يك بخش وسيعي از عناصر غذايي را براي بدن ما فراهم مي كند كه هر عنصر يك نقش مهمي را درمتابوليسم بدن باز مي كند مهم اين است كه يك توازن درستي بين غذاها و عناصري را كه وارد بدن مي كنند وجود داشته باشد كه همه عناصر غذايي با يكديگر انرژي لازم را براي بدن و سوخت و ساز مناسب فراهم كنند.